Plac-Pałac (Wydarzenie odwołane!)
Spotkanie z Hanną Szczubełek, kronikarką PKiN

• Plac-Pałac (Wydarzenie odwołane!)
    fot. z archiwum Hanny Szczubełek

Wydarzenie odwołane!

Zapraszamy na spotkanie z Hanną Szczubełek, kronikarką Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, która spisuje jego historię od 57 lat.

Pomimo niewłaściwego pochodzenia dla ówczesnego ustroju, otrzymała pracę w Pałacu Kultury, największym i najnowocześniejszym w okresie PRL budynku, nie tylko w kraju, ale i Europie.

Pałac wybrała tylko dlatego, że był blisko miejsca jej zamieszkania. Za obcięcie Leninowi brody spędziła 3 dni w Pałacu Mostowskich na przesłuchaniach. Spotkała się z Jurijem Gagarinem, Królem Malezji, Szachem Iranu, a także wieloma innymi osobistościami, które wizytowały Pałac.

Jej pierwsze bezpośrednie spotkanie z pałacem odbyło się, kiedy miała 14 lat, podczas V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. Kilka lat później spisywała dzieje największego obiektu w kraju, czym zajmuje się do dnia dzisiejszego.

Prywatnie miłośniczka zwierząt i leśnych wędrówek.

Sala Goethego znajduje się na II piętrze, za Salą Marmurową.