Piłkarze
Spektakl TR Warszawa

  • Piłkarze

Spektakl Małgorzaty Wdowik odbędzie się pod gołym niebem i poprzedzi go prawdziwa piłkarska rozgrzewka.

Dla widzów przygotowane zostaną trybuny sportowe. Piłkarze to mecz w teatrze, teatr piłkarskiego boiska - futbol, teatr i taniec w jednym. Tekst spektaklu powstał na bazie wywiadów z młodymi piłkarzami z polskich klubów o ich doświadczeniach i pracy z ciałem. Co czuje ciało, poddane presji rynku i sportowej rywalizacji? Do czego może prowadzić przekraczanie granic własnej fizyczności? Dlaczego tak istotne w naszej kulturze jest powielanie pewnego ustalonego wizerunku piłkarza?

Spektakl 17.09 poprzedzi pokaz treningu piłkarzy AKS „Zły”, po przedstawieniu odbędzie się debata z udziałem działaczy i działaczek, piłkarzy i piłkarek Klubu AKS „Zły“ oraz aktorów spektaklu Piłkarze. Prowadzenie: Roman Pawłowski.

Czy inna piłka nożna jest możliwa?

Czy inna piłka nożna jest możliwa? Inna, to znaczy demokratyczna, bez mowy nienawiści, bez ksenofobii i sprzedawania meczy, nie nastawiona wyłącznie na zysk, grana fair play? Wydaje się, że w tej najbardziej skomercjalizowanej, a jednocześnie najbardziej zagrożonej agresją dyscyplinie sportu nie może się wiele zmienić. Klub AKS „Zły“, pierwszy demokratyczny klub piłkarski w Polsce, jest przykładem, że w sporcie można działać inaczej. Na ile to doświadczenie może zmienić piłkę nożną? Czy demokracja na boisku jest możliwa? O tym będziemy rozmawiać z przedstawicielami i przedstawicielkami Klubu AKS „Zły“. W rozmowie wezmą udział także byli piłkarze ligowi, występujący w spektaklu: Wiktor Bagiński i Kacper Wdowik. 

Spektakl pokazywany jest w ramach 9. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE organizowanego wspólnie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

Produkcja

Fundacja Teatru BOTO, TR Warszawa

Partnerzy

Bemowskie Centrum Kultury, Sopot Non-Fiction, Warszawa.doc

Projekt współfinansowany przez

Miasto Stołeczne Warszawa

Reżyseria

Małgorzata Wdowik

Tekst

Krzysztof Szekalski

Choreografia

Marta Ziółek

Reżyseria świateł, scenografia, kostiumy

Aleksandr Prowaliński

Współpraca dramaturgiczna

Joanna Ostrowska

Asystent reżyserki

Wiktor Bagiński

Obsada

Wiktor Bagiński
Dobromir Dymecki
Kacper Wdowik