Piłkarze
Spektakl TR Warszawa

• Piłkarze

Spektakl Małgorzaty Wdowik odbędzie się pod gołym niebem i poprzedzi go prawdziwa piłkarska rozgrzewka.

Dla widzów przygotowane zostaną trybuny sportowe. Piłkarze to mecz w teatrze, teatr piłkarskiego boiska - futbol, teatr i taniec w jednym. Tekst spektaklu powstał na bazie wywiadów z młodymi piłkarzami z polskich klubów o ich doświadczeniach i pracy z ciałem. Co czuje ciało, poddane presji rynku i sportowej rywalizacji? Do czego może prowadzić przekraczanie granic własnej fizyczności? Dlaczego tak istotne w naszej kulturze jest powielanie pewnego ustalonego wizerunku piłkarza?

Spektakl 17.09 poprzedzi pokaz treningu piłkarzy AKS „Zły”, po przedstawieniu odbędzie się debata z udziałem działaczy i działaczek, piłkarzy i piłkarek Klubu AKS „Zły“ oraz aktorów spektaklu Piłkarze. Prowadzenie: Roman Pawłowski.

Czy inna piłka nożna jest możliwa?

Czy inna piłka nożna jest możliwa? Inna, to znaczy demokratyczna, bez mowy nienawiści, bez ksenofobii i sprzedawania meczy, nie nastawiona wyłącznie na zysk, grana fair play? Wydaje się, że w tej najbardziej skomercjalizowanej, a jednocześnie najbardziej zagrożonej agresją dyscyplinie sportu nie może się wiele zmienić. Klub AKS „Zły“, pierwszy demokratyczny klub piłkarski w Polsce, jest przykładem, że w sporcie można działać inaczej. Na ile to doświadczenie może zmienić piłkę nożną? Czy demokracja na boisku jest możliwa? O tym będziemy rozmawiać z przedstawicielami i przedstawicielkami Klubu AKS „Zły“. W rozmowie wezmą udział także byli piłkarze ligowi, występujący w spektaklu: Wiktor Bagiński i Kacper Wdowik.

Spektakl pokazywany jest w ramach 9. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE organizowanego wspólnie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

Produkcja

Fundacja Teatru BOTO, TR Warszawa