Działania otwarte
Jeden plac – wiele perspektyw

• Działania otwarte

W ramach cyklu nasi najmłodsi widzowie mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Pomysłów na plac może być wiele, my stworzymy swój wymarzony. Inspiracją będą myśli i pomysły których znaleźć możemy wiele. Przyjrzymy się, jak na świecie zagospodarowana jest przestrzeń w centralnych punktach miasta. Za materiały posłużą nam zdjęcia i materiały współczesne i archiwalne, z których postaramy się stworzyć mapę. Swojego rodzaju album tego co kiedyś, co teraz i co w przyszłości będzie wizytówką i plakatem – zaproszenia do korzystanie z przestrzeni placu.